Синус-ліфтинг — це операція з кісткової пластики (остеопластика), за допомогою якої нарощують недостаючу кісткову тканину на верхній щелепі в області синуса (гайморових пазух).
Проводять дану маніпуляцію перед імплантацією зубів при дефіциті кісткової тканини в області встановлення майбутнього імпланту.
Синус-ліфтинг поділяють на закритий (вертикальний) та відкритий (латеральний). Головним критерієм вибору одного чи іншого методу є ступінь атрофії кісткової тканини. Завдання обох методів синус-ліфтингу полягає у піднятті «дна» гайморової пазухи та заповненні кістковою тканиною пустоти, яка утворилася в альвеолярній кістці.
Для проведення закритого синус-ліфтингу кістка має бути не менше 4 мм заввишки, відповідно, у всіх інших випадках проводять відкритий синус-ліфтинг.
Техніка проведення операції суттєво відрізняється. При закритому синусі доступ до щелепної кістки роблять через невеликий отвір у кістці, без розрізу м’яких тканин, а при відкритому через відсунення ясенного лоскуту. Важлива особливість: у випадку, коли кісткової тканини є 4 мм та більше — можна провести операцію з відкритого синус-ліфтингу й одразу встановити імплант. Недоліком такої маніпуляції буде неможливість моментального навантаження (протезування).
При закритому синус-ліфтингу ми також можемо одноетапно встановити імплант, але цей метод застосовується у разі відсутності одного зуба, при відсутності кількох зубів в ряду, навіть при наявності 4 мм кістки, використовують методику відкритого синусу.
Відкритий синус-ліфтинг
Переваги:● дозволяє відновити значний дефіцит кісткової тканини● достатній доступ для хірурга
Недоліки:● відтермінування проведення імплантації до 3-6 місяців● відносно травматичний метод● важкий період реабілітації, можливість протезування імпланту через 3-6 місяців● потребує особливих вмінь лікаря● потребує ушиття рани
Закритий синус-ліфтинг
Переваги:● можливість проведення імплантації одразу після синус-ліфтингу● малотравматичний метод● не потребує ушиття рани● легкий період реабілітації● можливість протезування одноетапно
Недоліки:● неможливість застосування при значному дефіциті кісткової тканини● через обмежену видимість є ризик пошкодити мембрану Шнайдера (також мембрана Шнейдера або Шнейдерія)
Синус-ліфтинг дозволяє відновити об'єм кістки у місці втраченого зуба. Це, у свою чергу, дозволяє провести встановлення зубного імплантату.
Аутотрансплантат
Трансплантатом кістки пацієнтові служить його власний біоматеріал з іншої частини тіла. Частіше за все це кістка з нижньої щелепи.
Аллопластичний трансплантат
Інертний, штучний кістковий замінник який підсаджують в людський організм (колагенова мембрана, біоактивне скло або кальцій-замісний оксид кремнію)
Аллопластичний трансплантат
Інертний, штучний кістковий замінник який підсаджують в людський організм (колагенова мембрана, біоактивне скло або кальцій-замісний оксид кремнію)
КТ-діагностика
Хірург-імплантолог аналізує КТ-знімок на предмет обсягу кісткової тканини, загального стану ротової порожнини та сусідніх зубів, а також, щодо патології гайморового простору.
Збір анамнезу пацієнта
Лікар збирає дані пацієнта про стан його здоров’я, історію захворювань, прийом медичних препаратів тощо. У разі необхідності дає направлення на додаткові аналізи.
Узгодження плану лікування
Враховуючи отримані дані про загальний стан здоров’я пацієнта та аналіз КТ, лікар пропонує план лікування, визначає терміни, прогнози та вартість всіх маніпуляцій.
Вибір кісткового матеріалу
Разом з пацієнтом лікар обирає матеріал кісткового замінника: штучного або тваринного походження. Всі матеріали мають свої переваги та недоліки, а також, різну вартість.
Профілактична гігієна
Перед проведенням хірургічних втручань необхідно провести професійну гігієну ротової порожнини з метою зняття запальних процесів м’яких тканин (гінгівіту).
Знеболення
Як правило, операцію проводять під місцевим знеболенням, та при наявності показань може бути застосоване загальне знеболення.
Хірургічний етап
Коли анестезія почне діяти, хірург виконує надріз та робить доступ до синуса. Припідіймає мембрану Шнайдера та заповнює «дно» гайморової пазухи кістковим матеріалом.
Ушиття рани
Після виконання всіх маніпуляцій хірург закриває отвір мембраною і накладає шви.
Рекомендації та призначення
Після операції лікар призначає медикаментозну терапію та надає рекомендації щодо тимчасових обмежень та догляду за ротовою порожниною.
Зняття швів
На 10-14 день після операції лікар знімає хірургічні шви та відпускає пацієнта на 3-6 місяців.
Контрольний огляд
Через 3-6 місяців необхідно виконати КТ-дослідження та оцінити стан кістки щелепи. При сприятливому прогнозі, на цьому етапі можна планувати операцію з імплантації зубів.
Для того щоб операція пройшла успішно, без ускладнень, дуже важливим фактором є етап підготовки самого пацієнта до операції. Рекомендуємо вам:
До операції:
● Відпочити напередодні● Обмежити вживання алкогольних напоїв напередодні операції● Поїсти за 1-2 години до операції● Ретельно почистити зуби перед візитом у клініку
Після операції:
● Замініть зубну щітку на нову, з м’якою щетиною● Обмежте зміни тиску в області голови протягом 2-3 тижнів: не пірнати, не надувати щоки, не полоскати ротову порожнину, не грати на духових інструментах, уникати положення головою донизу тощо● 10 днів після операції уникати перегріву та переохолодження тіла● утриматись від шкідливих звичок на період медикаментозної терапії● утриматись від вживання їжі протягом двох годин після операції. Після вживати м’яку, теплу їжу, жувати на протилежній стороні від місця проведення операції
Набряк
Впродовж 3-5 днів після синус-ліфтингу присутній набряк. Це нормальна реакція організму на травму. Пік припадає на третій день, після чого набряк поступово спадатиме. Якщо на четвертий день набряк продовжує збільшуватись, негайно зверніться до свого лікаря.
Підвищення температури тіла
Нормальним є підвищення температури протягом перших двох днів, до 38 градусів. Збивати таку температуру нема потреби. Температура тіла вище 38 градусів Цельсія та довготривале (на третій день і пізніше) підвищення температури є ознакою необхідності допомоги фахівця, зверніться за консультацією.
Біль
Біль внаслідок травми може супроводжувати вас протягом перших 2-3 діб, зазвичай припадає на другу половину дня. Ниючий, тягнучий біль навколо місця проведення операції є нормальним явищем, полегшити симптоми можна медикаментозно за попереднім узгодженням з лікарем. Гострий, наростаючий біль, пульсуючий біль, біль що не вщухає, біль що локалізується поза межами рани від операції є приводом звернутися до спеціаліста.
Загострення хронічного гаймориту
Через хірургічне втручання утворюється набряк, а у пацієнтів з гайморитом він і так наявний, тож набряк збільшується, тисне на мембрану Шнайдера та у випадку, коли мембрана не витримує, вона розривається, а гнійне утворення потрапляє до гайморової пазухи. В такому випадку знадобиться хірургічне втручання для того, щоб почистити гайморову пазуху. Точна діагностика, навички лікаря посприяють зниженню ризику такого ускладнення.
Синус-ліфтинг проводиться лише перед операцією з імплантації зубів, тож розглянемо які є варіанти імплантації та протезування не використовуючи синус-ліфтинг.
Короткі імпланти
При наявності мінімуму кісткової тканини можна виконати імплантацію зубів короткими імплантатами. Для цього висота кістки має бути мінімум 4 мм в місці майбутнього імпланту. Однак, у разі відторгнення організмом імплантату, утвориться лунка завширшки більша ніж стандартний розмір імпланту. Для подальшого протезування необхідно буде витратити час та кошти на відновлення кісткової тканини. Ще однією складністю буде знайти хірурга, оскільки короткі імпланти потребують особливих вмінь: якщо звичайний імплант вкручується, то короткий імплант вколочується у кістку, цією навичкою володіють не всі хірурги.
Імплантація в обхід синусу
Мабуть, один з найкращих способів за показниками надійність-довговічність-естетика, щоб уникнути синус-ліфтингу.
Також, як і при використанні коротких імплантів, головною умовою для проведення імплантації за цією методикою є наявний об’єм кісткової тканини (мінімум 6 мм).
Якщо ці умови дотримані та у пацієнта відсутні інші протипоказання, можна встановити імплант минаючи синус (як правило, у ділянку бугра верхньої щелепи) і на етапі протезування закріпити естетичну керамічну конструкцію.
Встановлення зубних імплантатів проводить - Віктор Володимирович
Що краще обрати: відкритий чи закритий синус-ліфтинг?
Тип операції обирає лікар за наявністю показань. Буває так, що за показаннями можна виконати закритий синус-ліфтинг, а лікар наполягає на відкритому. В такому випадку краще прислухатись до хірурга, адже він враховує всі ризики, в тому числі ризик зачепити мембрану через обмежений огляд при закритому синусі.
Чи можна подорожувати літаком після синус-ліфтингу?
Так, можна, приблизно через місяць після операції. Після операції з синус-ліфтингу слід уникати перепадів атмосферного тиску, подорожі літаком заборонені протягом терміну який визначить лікар, зазвичай це мінімум один місяць.
Бажана посмішка з "Оплатою частинами від ПриватБанк"
Дізнатися деталі ви можете за телефоном!
Консультація хірурга-стоматолога
0 грн
У вартість консультації входить: стерильний набір, огляд порожнини рота, складання плану лікування, ОПТГ знімок.
Відкритий синус-ліфтинг
від 3 500 грн
Кістковий матеріал у вартість операції не входить.
Закритий синус-ліфтинг
від 3 500 грн
Кістковий матеріал у вартість операції не входить.
Оплата
У нас немає прихованих платежів. Оплата проводиться згідно з прайсом і узгодженим планом лікування.
Ви можете розрахуватися готівкою або безготівково (через банківський термінал).
Гарантії
На всі види послуг з лікування зубів ми надаємо гарантію, за умови, якщо пацієнт виконує всі вимоги та рекомендації лікаря. Більш детальну інформацію ви можете знайти в розділі.