Людський організм не бездоганний, і, на жаль, існують випадки, коли зуби потребують видалення. Зазвичай це пов’язано зі здоров’ям зуба (коли лікування не допомагає), або коли зуб шкодить іншим зубам, наприклад, коли нетипово розташовані «вісімки».
Сьогодні існують методи та протоколи, які дозволяють провести операцію з видалення зубів малотравматично, а сучасні методи знеболення сприяють мінімальному дискомфорту для пацієнта.
Встановлення зубних імплантатів проводить - Віктор Володимирович
Видалення зубів бувають планові та екстренні.
До планових операцій ми відносимо ті, коли пацієнт перебував певний час під наглядом, проводив певне лікування, або планує розпочати лікування, для якого необхідно видалення зуба. Такі операції можна заздалегідь спланувати, обрати оптимальний метод знеболення, провести повноцінну діагностику та підготувати пацієнта до певних обмежень на період реабілітації та операції.
До екстренних видалень відносяться ті, коли пацієнт звертається за невідкладною допомогою і зуб видаляють тут і зараз. Як правило, це гнійні процеси ураження зуба. В таких випадках з методів діагностики доступне лише рентгенологічне дослідження. Важливо пам’ятати, що у більшості випадків, екстренного видалення можна уникнути при своєчасному лікуванні та регулярному відвідуванні стоматолога.
Просте видалення зуба
Операція зі звичайного видалення зуба планується лікарем та пацієнтом заздалегідь. Для проведення такої маніпуляції мають бути конкретні показання, які виявляються на етапі діагностики. Лікар виконує рентгенологічне дослідження, аналізує його, збирає дані пацієнта про стан здоров’я, прийом медичних препаратів тощо.
Перед операцією пацієнту проводять гігієну ротової порожнини, щоб зняти запальні процеси та знизити ризик постопераційних ускладнень внаслідок розвитку інфекції. Перед операцією знеболюють місце навколо зубу, хірург перевіряє чи подіяв анестетик і починає операцію. Зуб розхитується спеціальним інструментом елеватором / люксатором, після чого накладаються хірургічні щипці та зуб видаляється з альвеолярної кістки. Пацієнт споліскує ротову порожнину антисептиком, а в лунку лікар кладе стерильний марлевий тампон для зупинення кровотечі.
Видалення тимчасових зубів
Видалення молочних зубів може бути як плановим, так і екстреним, але на методику проведення операції це не впливає. Спочатку лікар знеболює зону навколо зубу. Якщо зубний корінь майже розсмоктався, в цьому випадку можна застосувати аплікаційну анестезію (намастити ясна знеболюючим гелем), також можна застосовувати ін’єкційну анестезію. Коли анестетик подіяв, лікар обережно стискає зубну коронку дитячими хірургічними щипцями та дістає зуб. Після видалення молочного зуба шви не накладають. Саме втручання з видалення тимчасових зубів є достатньо простим, під час проведення даної операції головне не нанести дитині психологічних травм та не залякати її, тож поставтесь уважно до вибору клініки та лікаря.
Видалення ретинованого зуба
Ретинований зуб — це зуб, коронка якого не прорізалась повністю з ясен. Існує два види ретенції: повна ретенція (зуб розташований в альвеолярній кістці) та неповна ретенція (зуб частково або повністю розташований під слизовою оболонкою). Така операція належить до атипового видалення, і як правило завчасно планується. Пацієнту проводять гігієну ротової порожнини, знеболюють зону навколо зубу, хірург виконує розріз слизової оболонки, розріз зуба, розхитує його і видаляє повністю або по частинах. Після операції лунку ушивають, а пацієнта відпускають додому на кілька днів. На третій та на сьомий день необхідно буде знову з’явитися на прийом: перший раз — для планового огляду, а другий раз — для зняття хірургічних швів.
Напередодні рекомендуємо вам серйозно поставитись до майбутнього втручання та підготуватись заздалегідь. Хоч операція з видалення зуба достатньо проста, не варто забувати що це хірургічне втручання, і як будь-яке хірургічне втручання, може мати ускладнення. Тож, не приховуйте від лікаря інформацію про свій стан здоров’я, навіть якщо вам здається що та чи інша особливість не є суттєвою.
Поцікавтеся про обмеження, які будуть після операції, щоб період реабілітації проходив з мінімальним дискомфортом. Якщо ви, чи ваші родичі мають алергічні реакції в анамнезі, поцікавтесь який анестетик застосовує лікар та здайте алергопроби у лабораторії на конкретний препарат. Приходьте на операцію ситими та після відпочинку. Утримайтесь від вживання алкоголю та куріння напередодні хірургічного втручання.
Головна рекомендація після операції з видалення зуба — чітко виконувати призначення лікаря. Обов’язково приймайте всі препарати, які він/вона призначить, утримайтесь від занять спортом та інших фізичних навантажень, уникайте перегріву (баня, сауна, солярій) та виключіть теплі компреси, не чіпайте лунку язиком, вживайте м’яку та не гостру їжу весь період загоєння, утримайтесь від шкідливих звичок. Уникайте контакту язика, їжі, зубної щітки з лункою. Забороняється полоскати ротову порожнину через загрозу видалення кров’яного згустку із лунки.
Біль
Біль після операції з видалення зуба може супроводжувати пацієнта перші декілька (2-3) днів. Біль є частим побічним ефектом після атипового видалення зуба і є абсолютною нормою. Виникає внаслідок травми слизової, ясен, кістки та утворення внутрішньої гематоми. Для зменшення больових відчуттів слід приймати знеболювальні та протизапальні засоби, які вам призначить лікар.
Набряк
Набряк є абсолютною нормою після атипового видалення зуба, але іноді зустрічається також після звичайного видалення. Наростає набряк поступово, пік припадає на третій день після операції, а потім йде на спад. Локалізація його в зоні видалення зуба. Якщо набряк суттєво поза межами проведення втручання, або зовсім з іншого боку, слід негайно звернутися до свого лікаря.
Кровотеча
Нормою вважається незначна кровотеча з лунки протягом перших двох годин після операції. Якщо кровотеча сильна, не припиняється, або то з’являється, то зупиняється, це вже патологічний стан і слід звернутися до свого лікаря. Щоб уникнути ускладнень у вигляді кровотечі, слід утриматись від гарячої їжі, перегріву тіла, уникати фізичних та емоційних навантажень.
Оніміння
Оніміння або часткове оніміння язика, губ, щоки може бути як ускладненням, так і нормою. В нормі оніміння минає природним чином протягом місяця. Якщо оніміння певної зони зберігається місяцями, з великою ймовірністю, при введенні анестетика хірург зачепив один з нервів. В такому випадку вам знадобиться кваліфікована медична допомога.
Бажана посмішка з "Оплатою частинами від ПриватБанк"
Дізнатися деталі ви можете за телефоном!
Консультація хірурга-стоматолога
0 грн
У вартість консультації входить: стерильний набір, огляд порожнини рота, складання плану лікування.
Видалення зуба(просте) з анестезією
750 грн
Входить: стерильний набір, анестезія, рекомендації лікаря.
Видалення зуба (атипове) з анестезією
2500 грн
Входить: стерильний набір, анестезія, ушивання лунки, рекомендації лікаря.
Видалення зуба мудрості (просте) з анестезією
1500 грн
Входить: стерильний набір, анестезія, рекомендації лікаря.
Оплата
У нас немає прихованих платежів. Оплата проводиться згідно з прейскурантом і узгодженим планом лікування.
Ви можете розрахуватися готівкою або безготівково (через банківський термінал).
Гарантії
На всі види послуг з лікування зубів ми надаємо гарантію, за умови, якщо пацієнт виконує всі вимоги та рекомендації лікаря. Більш детальну інформацію ви можете знайти в розділі «Гарантії»