Ортопедія (протезування на імплантах у Полтаві)

Протезування зубів — це напрямок у стоматології, який займається відновленням/заміщенням пошкоджених або втрачених тканин зуба, зубів, а також, цілого зубного ряду. Протезування поділяють за терміном служби: постійне, тимчасове і за способом фіксації: знімне, незнімне, умовно-знімне.
Не відкладайте протезування, оскільки відсутність навіть одного зуба може призвести до проблем зі здоров'ям: порушення шлунково-кишкового тракту, порушення прикусу, патологічного стирання зубів, атрофії кісткової тканини.

Illustration
Illustration

Лікар-Хірург стоматолог: ● Віктор Володимирович

Встановлення зубних коронок, вінірів, накладок, "мостів" та інших ортопедичних конструкцій проводить - Олександр Олександрович
та Марія Сергіївна

Коли необхідно звернутися до стоматолога-ортопеда

Стоматолог-ортопед — це лікар, який займається відновленням зубів та їх протезуванням, відновленням як функціональності, так і естетики. Варто зазначити, що необхідність звернення до цього лікаря може виникнути навіть у дитячому віці, наприклад, внаслідок травми коронкової частини зуба, або з метою виготовлення знімного протеза для збереження місця в зубному ряді та заміщення втрачених зубів.
До стоматолога-ортопеда варто звернутися якщо у вас:

Illustration

Відсутній один чи кілька зубів у ряду

Illustration

Множинні сколи\тріщини зубної емалі

Illustration

Руйнування коронкової частини зуба більше ніж на 50%

Illustration

Скол коронкової частини зуба

Illustration

Діастеми/треми

Illustration

Змінився колір зуба

Основні види зубного протезування

Зубні коронки

Встановлення зубних коронок — одна з найчастіших послуг для наших пацієнтів. Сьогодні це один з найбільш довговічних та надійних способів відновлення коронкової частини зуба. Цю ортопедичну конструкцію (коронку) застосовують у тих випадках, коли малоінвазивне лікування (наприклад реставрація зуба фотополімерним матеріалом) неможлива або не принесе бажаного ефекту. Використовують коронки для зміни форми, розміру, кольору зуба, а також, для заміщення відсутньої зубної коронки.

Illustration
Illustration

Зубні коронки виготовляються із різних матеріалів: металу, пластмаси, композитів, кераміки, діоксиду цирконію та комбінації цих матеріалів (діоксид цирконію покритий керамікою, метал покритий керамікою, метал покритий пластмасою).
Коронки з металом у складі вважаються технологічно застарілими та все більше лікарів відходять від роботи з цими матеріалами через низькі естетичні показники та алергічні реакції на метал. Перевагою ж таких коронок буде лише порівняно низька вартість.
Коронки з цільної кераміки та діоксиду цирконію — це сучасні матеріали, вони гіпоалергенні, мають високу естетику, довговічні та не втрачають свій колір з часом.
Пластмасові коронки, вони ж тимчасові, використовуються в тих випадках, коли зуб потребує тривалого лікування перед протезуванням, наприклад лікування кореневих каналів. Щоб не порушувати звичний спосіб життя пацієнта, на час лікування йому пропонують встановити тимчасовий протез, який замінять на постійний.
При протезуванні рідного зуба встановлюють коронки на препарований (обточений) рідний зуб, культьову вкладку або штифт, залежно від індивідуальної клінічної картини пацієнта. Виготовляються коронки зубним техніком зуботехнічної лабораторії за шаблоном зліпків щелеп пацієнта або цифровим відбиткам (від 10 до 14 днів) або, якщо в клініці є власна цифрова лабораторія, весь процес виготовлення коронок триває від 30 хвилин до 1 дня.

Переваги:● Відновлення естетики● Відновлення функціонування зуба● Висока міцність● Біосумісність (гіпоалергенність)

Показання:● Руйнування зуба більш, ніж на 50 відсотків● Сколи та тріщини зуба● Травма зуба (розкол коронки)● Стирання зубів● Корекція прикусу● Потьмяніння емалі

Недоліки:
● Для тривалої служби потрібний особливий догляд
● Відносна дорожнеча протеза
● Термін служби 10-15 років
● Потрібно обточування зуба

Протипоказання:
● Пародонтит у гострій стадії
● Бруксизм
● Низька клінічна висота коронки зуба
● Глибокий прикус

Мостоподібні конструкції

Мостовидні протези — це ортопедичні конструкції, що заміщають один або кілька зубів поспіль у ряду. З двома опорами з боків (або на рідний зуб, або на культову вкладку, або на імплантат).
Основне завдання такої конструкції — відновлення функцій: жувальної, мовної та естетичної. Виготовляються з тих самих матеріалів, що й зубні коронки.

Illustration
Illustration

Зубні мости можна віднести до більш бюджетної альтернативи, відносно відновлення зуба шляхом імплантації. Основний недолік цього методу полягає в тому, що в місці відсутнього зуба розвивається атрофія кісткової тканини, а значить, згодом буде і спад кістки, і усадка ясен, утворюється порожнина між м'якими тканинами пародонту і містком. У цьому випадку протез доведеться переробляти, а якщо пацієнт захоче встановити імплантат, цей процес розтягнеться на півроку-рік, оскільки додатково потрібна буде кісткова пластика. Є й перевага: це терміни та порівняно доступна вартість конструкції. Терміни виготовлення мостоподібного протезу становлять від кількох годин до двох тижнів, залежно від матеріально-технічної бази клініки та самого стоматолога-ортопеда.

Переваги:● Швидке відновлення функцій зуба● Комфорт та швидке звикання для пацієнта● Анатомічна схожість із зубним рядом● Надійність кріплення конструкції● Не потрібне хірургічне втручання

Показання:● Відсутність одного або декількох зубів, що йдуть поспіль, в ряді● Відновлення жувальної функції● Відновлення мовного апарату● Відновлення естетичної функції

Недоліки:● Потрібно обточування рідного зуба● Обов'язковою умовою є наявність двох опор з боків● Атрофія кістки у місці відсутнього зуба● Можливі сколи/переломи конструкції при сильному навантаженні

Протипоказання:
● Пародонтит у гострій стадії● Відсутність опорних зубів● Бруксизм● Аномалії прикусу

Протезування на імплантах

Імплантат — це штучний титановий зубний корінь, який вживлюється, як правило, в альвеолярну кістку хірургічним шляхом. Між імплантом та видимою частиною зуба (коронкою) встановлюється так званий перехідник (абатмент). Саме на абатмент здійснюється протезування на імплантах.

Illustration
Illustration

Існують різні методики протезування на імплантах, і залежно від клінічного випадку та потреб пацієнта, можна відновити від одного до 14 зубів у ряду. Протезування на імплантах може бути як незнімним, і умовно-знімним (All-on-4, all-on-6). Найчастіше застосовується незнімне протезування на імплантах або зубних коронок, або мостоподібних конструкцій, або зубних протезів.

Переваги:● Висока естетика● Висока надійність конструкції● Профілактика атрофії кісткової тканини● Гарне співвідношення вартість / термін служби

Показання:● Відсутність одного або кількох зубів у ряді● Повна адентія● Неможливість знімного протезування● Необхідність видалення зуба

Недоліки:● Наявність протипоказань● Необхідність хірургічного втручання● Є період реабілітації● Необхідність особливого догляду за імплантом

Протипоказання:Протипоказань до протезування на імплантах не існує, є лише протипоказання до самої імплантації. При плануванні операції лікар враховує кінцевий результат протезування, і якщо лікар зважився на імплантацію, протезування на імплантах пацієнту показано.

Знімні зубні протези

Знімні зубні протези допомагають пацієнту відновити множинну або повну відсутність зубів у ряду. Це відносно економічний метод відновлення жувальної функції щелеп, який дозволяє не вдаватися до хірургічного втручання. Складаються знімні зубні протези з базису та зубних коронок зафіксованих на ньому.

Illustration
Illustration

Термін служби знімних зубних протезів становить у середньому 5 років. Така відносна недовговічність конструкції викликана тим, що в місці відсутніх зубів розвивається атрофія кісткової тканини, і згодом протез починає прилягати нещільно. Через поганий контакт з піднебінням протез ненадійно зафіксований і випадає, інколи ж і зовсім ламається, оскільки навантаження нього розподіляється нерівномірно. Виготовляють знімні протези зубні техніки в лабораторії по зліпках щелеп або цифровим відбиткам, які робить стоматолог-ортопед у клініці. З термінами виготовлення від 1 дня до 2 тижнів.

Переваги:● Відносно доступна вартість● Не потрібне хірургічне втручання● Швидке відновлення жувальної функції● Практично відсутні протипоказання● Не потрібне препарування (обточування) рідних зубів● Можливість використання при повній адентії

Показання:● Неможливість проведення імплантації зубів● Множинна та повна адентія● Пародонтит

Недоліки:● Недовговічність конструкції● Великий розмір конструкції● Порушення мови пацієнта● Обмеження в харчуванні та застрявання їжі● Низький естетичний показник у порівнянні з іншими методами протезування

Протипоказання:● Алергічна реакція на матеріал● Підвищений блювотний рефлекс● Психічні захворювання

Незнімні зубні протези

Незнімні зубні протези здатні замістити часткову чи повну відсутність зубів. Опорою можуть виступати як рідні зуби після препарування (обточування), так і зубні імпланти.

Illustration
Illustration

Перевага перед знімним протезуванням полягає у розмірах конструкції (вона менше ніж незнімні або умовно-знімні протези). Тому, естетичний показник буде вищим, як і рівень комфорту для пацієнта.

Мікропротезування (вкладки, накладки, вініри та люмініри)

Мікропротезування — це метод, який дозволяє відновити функціональну та/або естетичну функцію зуба не використовуючи повноцінні протези. Застосовується при частковому руйнуванні рідного зуба.

Illustration
Illustration

ВкладкиЦе мікропротез, який замінює зруйновану частину коронки зуба і є альтернативою зубній пломбі, коли зуб зруйнований більш, ніж на 30 відсотків. Фіксується вкладка на адгезивний клей, що виготовляється в зуботехнічній лабораторії. У виготовленні застосовують матеріали: метал, кераміка, діоксид цирконію. Використовують для перекриття верхньої коронкової частини, фісур (горбків).
НакладкиНакладки, на відміну від вкладок, застосовуються для протезування всієї поверхні зубної коронки, її жувальної частини. Мають самі показання для застосування, що й зубні вкладки. Залежно від зони ураження зубної коронки застосовуються або вкладки або накладки.
Адгезивні протезиАдгезивний протез або місток, це той же мостоподібний протез, проте спосіб кріплення на опорні зуби в нього інший. Якщо мостоподібний протез надівається зверху на препаровану зубну коронку, адгезивно-мостовидний протез фіксується збоку цих зубів на спеціальну заздалегідь встановлену пластинку (оклюзійну лапку) на самій коронці. З одного боку, такий спосіб кріплення дозволяє протезувати навіть один відсутній зуб без обточування рідних зубів, не вдаючись до імплантації і скоротити витрати на матеріали, оскільки для виготовлення знадобиться лише одна коронка, а не три (одна, по центру заміщає відсутній зуб і по боках дві опорні коронки). З іншого боку, така конструкція не є надійною, особливо якщо йдеться про жувальні зуби, і, може застосовуватися як тимчасова міра усунення дефекту. Термін служби таких конструкцій становить у середньому від 5 до 10 років, залежно від способу життя пацієнта, догляду за ротовою порожниною та місця встановлення протеза.
ВініриВінір — це тонка накладка, яка фіксується на фронтальну частину зуба. Виготовляються вініри з кераміки чи діоксиду цирконію. Застосовуються для заміщення дефектів кольору зуба, сколів емалі чи зуба, незначних порушень форми, положення зуба, або створення «голлівудської посмішки». Головним недоліком вінірів є:
● по-перше, для їх встановлення потрібне обточування рідних зубів● по-друге, у зв'язку з цим, ви повинні розуміти, що вініри це назавждиІдеальна посмішка, немов з обкладинки журналу, яку пацієнт отримує в результаті вінірингу найчастіше затьмарює всі недоліки процедури. Це той самий спосіб, коли можна отримати посмішку своєї мрії, внісши правки у формі та кольорі зубів.
ЛюмініриЛюмініри від вінірів відрізняються лише своєю товщиною. Як наслідок, область застосування люмінірів скорочується в порівнянні з вінірами. Люмініри вимагають меншого обточування зуба, порівняно з вінірами. Якщо товщина вініру до 500 мікронів, то люмініру - 300 мікронів. Зазвичай люмініри застосовують з метою створення привабливої ​​посмішки за умови відсутності сильних патологій зубного ряду. Не можуть використовуватися, якщо потрібна значна корекція форми зуба, порушено положення в ряді або порушена його цілісність. Основна функція люмінірів — це корекція кольору зуба і незначна корекція форми зубного ряду в цілому. За вартістю, як правило, люмінір дорожчий. Існують ще й ультраніри. Ці конструкції ще тонші, застосовуються для корекції кольору зуба та їх вартість ще вища, ніж у люмінірів.

Переваги:● Клиноподібні дефекти● Флюороз● Некроз емалі● Тетрациклінові зуби

Показання:● Міцність протезів● Високий рівень схожості з рідним зубом● Тривалий термін служби● Запобігають розвитку карієсу● Не фарбуються під впливом їжі / способу життя пацієнта

Недоліки:
● Аномалії прикусу (глибокий прикус)
● Множинний карієс● Пародонтит у гострій стадії● Психічні розлади

Недоліки:● Відносно висока вартість

Що впливає на ціну протезування

На вартість протезування впливають кілька факторів:
● По-перше, це матеріал конструкції. Металокерамічна коронка обійдеться в 1,5-2 рази дешевше, ніж коронка з діоксиду цирконію або кераміки.● Кількість конструкцій, що виготовляються, прямим чином впливає на вартість.● Вигляд протезування також має значення, наприклад, знімний зубний протез буде найбюджетнішим рішенням для заміщення кількох відсутніх зубів, потім, за зростанням вартості незнімний зубний протез, і найбільш витратним, але довговічним і естетичним стане вибір мостоподібного протеза.
Цінова політика клініки теж стане вагомим чинником утворення підсумкової вартості роботи. Варто розуміти, що новітні технології та матеріали не можуть коштувати дешево.
Також, у бюджетних клініках, часто не надають гарантії на виконані роботи, а якщо й надають, то вони мають досить розмите формулювання та домогтися заміни зубного протеза у гарантійному випадку може бути складно. Вибір залишається за вами, чи готові ви, у разі чого, «заплатити двічі».

Вартість

  • Illustration

    Бажана посмішка з "Оплатою частинами від ПриватБанк"

    Дізнатися деталі ви можете за телефоном!

  • Консультація хірурга 

    0 грн

  • Коронка металокерамічна

    4 000 грн

  • Вінір керамічний

    5 000 грн

  • Коронка керамічна на основі оксиду цирконія, високохудожне виконання

    6 000 грн

  • Коронка суцільнолита

    1 700 грн

  • Коронка суцільнолита ШП

    1 700 грн

  • Протез повний, знімний

    6 000 грн

  • Протез повний, знімний

    6 000 грн

  • Протез м'який, нейлоновий

    7 000 грн

  • Протез частковий, знімний, акриловий

    6 000 грн

  • Мікропротез

    3 000 грн

  • Протез бюгельний

    7 500 грн

  • Протез бюгельний, на атачменах

    9 000 грн

  • Капа при бруксизмі, відбілювання

    2 500 грн

  • Оплата

    В нас немає прихованих платежів. Оплата проводиться згідно з прайсом та погодженим планом лікування.
    Ви можете розрахуватися готівкою або безготівково (через банківський термінал).Оплата частинами "ПриватБанк"

  • Гарантії

    На всі зубні коронки, які ми виготовили — гарантія 3 роки, при умові дотримання правил використання та рекомендацій лікаря.

Запишіться до лікаря-стоматолога на безкоштовну консультацію

Дякуємо!

Ми зателефонуємо протягом 5хв в робочий час!

Can't send form.

Please try again later.

Наша команда

Illustration

ЛИКАР-СТОМАТОЛОГТЕРАПЕВТ-ОРТОПЕД

ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Illustration

ОРТОДОНТ

ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА

Illustration

ХІРУРГ-СТОМАТОЛОГ

ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ

Illustration

ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ ТЕРАПЕВТ-ОРТОПЕД

МАРІЯ СЕРГІЇВНА

Illustration

АДМІНІСТРАТОР

АЛЬОНА ВІКТОРІВНА

Made with